Uustulnuk

AN on meeste ja naiste mittetulundusühing, kelle jaoks narkootikumid on muutunud tõsiseks probleemiks.  Me oleme paranenud sõltlased, kes kohtuvad regulaarselt aidates hoida üksteist puhtana.  Meil ei ole sissejuhatavais või korrapäraseid sissemakseid.  Anonüümsete narkomaanide liikmelisuse ainus tingimus on soov lõpetada tarbimine.  Esimesel koosolekul ei pea tulema puhtana, kuid pärast seda pakume teile tagasi tulla ja tulla tagasi puhtana.  Miks oodata üleannustamist või vangistust, kui saate abi saada AN kaudu?

Lõppude lõpuks ei ole sõltuvus lootusetu seisund ja taastumine on võimalik.  Anonüümsete narkomaanide ühendus ja kaheteistkümne sammu programm aitab tõesti vabaneda uimastitarbimisest.  Sõltuvus on haigus, mis võib igaühe tabada.  Mõned meist on kasutanud narkootikume, sest see meeldis neile ja teised kasutasid,et  tundeid maha suruda.  Keegi kannatas füüsilise valu või vaimse häire all ja omandas sõltuvust retseptiravimitest.  Keegi meist liitus paar korda tarvitatava seltskonnaga, et saada “ägedaks” ja siis mõistis, et see ei suuda enam peatada.  Paljud meist püüdsid tulla toime sõltuvusega ja isegi mõnikord tundsid nad ajutist leevendust, kuid siis reeglina langesime veelgi sügavamale.  Tegelikult asjaolud on ebaolulised.  Sõltuvus on progressiivne haigus, mis on sarnane diabeediga. Meil on allergia narkootikumite vastu.  Lõpp on alati sama – vangla, haigla või surm.  Kui su elu on muutunud kontrollimatuks, kui soovid elada ilma narkootikumite kasutamiseta, tea, leidsime sellise teekonna.  Need on anonüümsete narkomaanide kaksteist sammu, mida me rakendame iga päev meie haigusega toimetulemiseks.

 1. Me tunnistasime, et me oleme meie sõltuvuse ees võimetu, tunnistasime, et meie elu on  kontrollimatu.
 2. Oleme jõudnud veendumusele, et jõud, võimsam kui meie enda oma, võib tuua meid mõistuse juurde tagasi.
 3. Me otsustasime üle anda meie tahet Jumala hooldusesse, nagu igaüks meist teda mõistis.
 4. Me tegime endast sügava ja kartmatu moraalse inventuuri.
 5. Me tunnistasime Jumalale, endale ja teisele isikule meie vigade tegelikusest olemusesest.
 6. Me sätisime täielikult valmis,et Jumal tervendaks meid kõigist nendest defektidest.
 7. Me palume alandlikult temalt päästa meid meie puudustest.
 8. Oleme koostanud nimekirja kõikidest inimestest, kellele me liiga tegime ja saavutasime valmisolekut selle kahju korvamiseks.
 9. Me hüvitasime nendele inimestele tekitatud kahju otseselt, kui see oli võimalik, välja arvatud juhul, kui see võib neid või kedagi teist kahjustada.
 10. Jätkasime isikliku inventuuri teostamist ja vigu tehes, tunnustasime seda viivitamatult.
 11. Me püüdsime palve ja meditatsiooni abiga parandada meie teadlikku kontakti Jumalaga, nagu igaüks meist mõistis teda, palvetades ainult tema tahe teadmisest meile ja jõudu selle täitmiseks.
 12. Kogedes vaimset ärkamist nende sammude tulemusena püüdsime seda sõnumit edastada sõltlastele ja rakendada neid põhimõtteid kõigis meie asjades.

Puhtuse saavutamine on ainult  taastamisprotsessi algus.  Hoidudes kõikidest narkootikumitest (sh alkoholi ja marihuaana),seisime silmitsi tunnetega, millega pole kunagi suutnud toime tulla.  Me isegi hakame kogema tundeid, mis olid  võimatud minevikus.  Me peame omama valmisolekut kohtuda kõigi tunnetega – nii vanade kui ka uuetega – sel ajal kui nad tulevad.  Me õpime tundeid kogema ja hakkame mõistma, et kui me hoidume tegevusest, millele need tunded meid julgustavad, ei saa nad meile liiga teha.  Selle asemel, et tegutseda kogedes tundeid, millega me ei saa toime tulla, võtame ühendust kellegiga AN liikmetest.  Jagades, õpime lahendusi leidma.  Lõppude lõpuks võib olla väga võimalik, et teised ühenduse liikmed on juba kursis sarnase kogemusega, et see on nendele lähedane ja nad saavad lahendust jagada.  Pea meeles, et üksindus on sõltlase  jaoks halb ettevõte.  Kaksteist sammu, uued sõbrad ja sponsor – kõik see aitab meil nende tundetega toime tulla.  Rõõm, mis jagad ANga, muutub suuremaks  ja kurbus – vähemaks.  Esimest korda meie elus, me ei pea elama midagi läbi  üksi.  Nüüd on meil grupp ja me saame arendada suhteid kõrgeima võimuga, mis on alati meiega koos.

Pakume sulle – alusta sponsori otsimist kohe, kui kohtud kohaliku kogukonna liikmetega.  Algaja sponsoriks saamine on au, nii et sellise palvega ära ole häbelik.  Sponsorlus on positiivne kogemus mõlemale, sest me kõik oleme siin, et aidata ja saada abi.  Meie, taastujad, peate jagama teiega teadmisi, mis me saime AN kaudu – et jätkata kasvamist programmis ja säilitada oma võime hoiduda narkootikumitest.  See programm kingib lootuse.  Kõik, mis  vaja sinust on soov lõpetada tarvitamise  ja valmisolek  proovida seda uut teed elus.  Tule koosolekule, ava ennast uuele, küsi küsimusi, küsi telefoninumbreid ja helista.  Püsi puhtaks – ainult täna.  Samuti tahaksime teile meelde tuletada, et see on anonüümne programm ja et teie anonüümsust toetab range konfidentsiaalsuse atmosfäär.  “Meid ei huvita see, kui palju või milliseid narkootikume tarvitasid, kus sa neid võtsid, mida sa varem tegid, oled rikas või vaene.  Me oleme huvitatud ainult sinu  soovist lahendada selle probleemi ja kuidas me saame teid aidata.

Menüü